Drukarka fiskalna rozliczenie

http://erp.polkas.pl/sage-symfonia/sage-symfonia-start-2-0-faktura/Sage Symfonia Start 2.0 Faktura | Systemy ERP | POLKAS

Czym jest zupełnie danie o nazwie drukarka finansowa i jakie jest naprawdę przeznaczenie tej maszyny? Zacznijmy się ponad tym zastanowić i zgłębić mało tę tematykę.

Ogólnie rzecz ujmując, drukarka finansowa jest przede każdym urządzeniem rejestrującym przychody, które to powstają ze sprzedaży detalicznej. Owo rejestrowanie przeprowadza się oczywiście na potrzeby rozliczenia podatku. Chodzi tutaj o tzw. podatek dochodowy także o VAT. Ażeby drukarka fiskalna mogła w komplecie być brana we wspomnianym celu - a w dużej harmonii z literą prawa - musi tak posiadać homologację.

W przeciwieństwie do kasy fiskalnej, drukarka finansowa nie może robić całkowicie samodzielnie. Chce ona bowiem podłączenia do komputera. Znaczeniem tej instytucji jest rejestracja, a też wydruk paragonów. Należy tutaj również przy okazji nadmienić, iż drukarka fiskalna zachodzi w zespół tak zwanych komputerowych systemów sprzedaży. Dla przykładu możemy tu wymienić chociażby kasy POS. Trzeba te pamiętać o tym, że do rejestracji paragonu na drukarce fiskalnej możemy użyć dowolnego - w treści - programu komputerowego, który posiada umiejętnie sterować drukarką za pomocą złącza RS-232 albo USB. Kluczowe jest jeszcze, iż programy korzystające z drukarek fiskalnych nie muszą być homologacji. Tymczasem protokół komunikacyjny istnieje w całości jawny. Jego dostępność możemy popatrzeć na częściach internetowych producentów drukarek.

Przypomnijmy teraz o tym, że każdy sprzedający - którego to dochody były idealniejsze, aniżeli graniczna wartość zdefiniowana skrupulatnie przez notabene Ministerstwo Finansów - jest zobowiązany do właściwej rejestracji sprzedaży detalicznej i przynosić ma do tego kasa fiskalna albo drukarka fiskalna właśnie.

Niewątpliwie drukarka fiskalna drukuje swoiste paragony fiskalne dla użytkowników. To aczkolwiek nie wszystko. Ponieważ na rolce kontrolnej drukuje dodatkowo ich kopie (tj. paragonów). Stanowią one przeznaczone do archiwizacji. Oczywiście, wydrukowany paragon fiskalny winien być - i toż wręcz po sprzedaży - oddany do ręki klientowi. Z kolei kopie zapisane na rolkach kontrolnych winnym stanowić ukrywane przez samego sprzedawcę. Chodzi tutaj o okres dokładnie pięciu lat. Jednocześnie warto pamiętać o następującym fakcie: z kilku lat spodziewane istnieje więc, aby przechowywać kopię drukowanych tekstów w jej osób elektronicznej. Tuż po skończeniu każdego sprzedażowego dnia użytkownik siedzi w obowiązku zrobienia na kwocie tzw. raportu dobowego - fiskalnego.